جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 58968
  تاریخ انتشار : 18 شهریور 1393 13:16
  تعداد بازدید : 535

  معاون اول قوه قضاییه:

  معاون حقوقی حلقه وصل قوه قضاییه و قوای دیگر است

  معاون حقوقی حلقه وصل قوه قضاییه و قوای دیگر است

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در مراسم تودیع و معارفه معاونان قدیم و جدید قوه قضاییه ضمن آرزوی سلامتی برای رهبر انقلاب، اظهار کرد: این جلسه برای تقدیر و ارج نهادن به زحمات دو مدیر خدوم، دلسوز و موفقی که از مسئولیت و سمتی به مسئولیتی دیگر منتقل می شوند، برگزار شده است.

  وی ادامه داد: مسئولیت معاونت حقوقی قوه قضاییه را جناب آقای حجت الاسلام رازینی سالیان سال عهده دار بودند و امروز به دیوان عالی کشور منتقل می شوند تا نظام از همه تجربیات این بزرگوار بهره مند شود.

  معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه جناب دکتر خداییان از امروز مسئولیت سمت معاونت حقوقی را عهده دار می شوند، گفت: سال های زیادی است که در خدمت جناب آقای رازینی هستیم. ایشان شخصیتی فاضل، مخلص، بااستعداد، بدون ادعا و تکلف، بی اعتنا به مظاهر دنیوی و با یک سابقه طولانی مجاهدت در طول این سی و چند سال انقلاب است.

  وی گفت: حجت الاسلام رازینی در کارنامه خود در جهت تقویت مبانی انقلاب و مبارزه با ضد انقلاب صفحات بسیار درخشانی دارند. رازینی چه در دادسرای ویژه روحانیت و چه در دادگاه های انقلاب و دادگستری پرونده روشنی برای مبارزه با انحرافات دارند. جناب آقای رازینی کمتر از 30 سال داشت که مسئولیت سازمان قضایی نیروهای مسلح را عهده دار شد و تحولی جدی در آنجا ایجاد کرد.

  معاون اول قوه قضاییه گفت: جناب آقای رازینی سالیان سال با حکم امام (ره) و بعد از آن رهبر انقلاب، ریاست دادگاه ویژه روحانیت طی سالیان متمادی عهده دار بود. ریاست دادگستری استان تهران و دیوان عدالت اداری نیز از دیگر مسئولیت های ایشان بود.

  محسنی اژه ای گفت: حجت الاسلام رازینی در طول چند سال گذشته در معاونت حقوقی قوه قضاییه زحمات زیادی کشیده اند و من به سهم خودم از طرف آیت الله آملی لاریجانی از همه زحمات ایشان تشکر می کنم.

  معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: بدیهی است که باید نکات مثبت و تجربیات قبل مورد استفاده قرار گیرد و البته نباید به گذشته بسنده کنیم؛ زیرا باید تلاش کنیم که وضع مان بهتر شود.

  وی ضمن معرفی ذبیح الله خداییان به عنوان معاون حقوقی قوه قضاییه، گفت: جنای آقای خداییان نیروی مخلص، وفادار، دارای بینیش حقوقی و قضایی و از جمله کسانی هستند که از پله اول شروع کردند و به این مرحله رسیدند. ایشان هم سابقه تدریس در دانشگاه و هم تجربه مدیریت در دستگاه قضایی و امر قضا را دارند و امیدواریم که ان شاءالله از تجربیات گذشتگان خوب استفاده کنند و آنچه که به نفع نظام است را پیش ببرند.

  معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اهمیت معاونت حقوقی قوه قضاییه گفت: هیچ جامعه ای نمی تواند به رشد و سعادت برسند مگر اینکه ملتزم به قانون باشد. ما نمی توانیم جامعه ای سالم، پویا، همراه با امنیت و سعادتمند داشته باشیم مگر اینکه قانونی مترقی داشته و به آن ملتزم باشیم.

  محسنی اژه ای گفت: نظام هستی بر مدار قانون و حق بنا شده است و انسان که اشرف مخلوقات است برای رسیدن به کمال حدودی دارد که اگر در این حدود تعیین شده از سوی پروردگار حرکت کرد به سعادت می رسد و اگر از این چارچوب تجاوز کرد به مطلوب نمی رسد.

  معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه نمی توان به عدالت رسید مگر اینکه به قانون ملتزم باشیم، گفت: قانونی می تواند انسان را به سعادت برساند که قانونگذارش انسان را خوب بشناسد و این قانونی است که مبتنی بر وحی باشد.

  وی اظهار کرد: ایرادی ندارد که ما از تجربیات دنیا استفاده کنیم و قوانین دیگر را هم ببینیم اما چیزی که باعث رسیدن به سعادت است قانونی است که توسط خداوند متعال وضع شده است.

  معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه یک قاضی زمانی می تواند به حق قضاوت کند که ملتزم به قانون باشد، گفت: فوق العاده مهم است که معاونت حقوقی قوه قضاییه در تدوین قوانینی که مطابق با حق، فرهنگ و نظام اسلامی باشد و بتواند منافع فرد و جامعه را تامین کند، تلاش جدی داشته باشد.

  محسنی اژه ای افزود: معاونت حقوقی تکلیف بسیار مهمی بر عهده دارد و آن این است که تلاش کند که هم قوانین خوب و مطابق با اسلام تدوین شود و هم حلقه وصلی بین قوه قضاییه و دو قوه دیگر باشد.

  معاون اول قوه قضاییه گفت: یکی از معاونت هایی که بیشترین ارتباط را دارد و می تواند زمینه هماهنگی قوه قضاییه با دو قوه دیگر را فراهم کند معاونت حقوقی قوه قضاییه است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28160117
اکنون :
146