جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 58970
  تاریخ انتشار : 18 شهریور 1393 13:26
  تعداد بازدید : 856

  رییس پلیس فتا:

  جرایم سایبری هر 12 ثانیه یک قربانی می گیرد

  رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی از قربانی شدن یک نفر در هر دوازده ثانیه در جرایم سایبری سطح جهان خبر داد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار کمال هادیان فر در دومین کارگاه آموزشی منطقه ای همکاری های بین المللی برای مبارزه با جرایم سایبری که صبح روز سه شنبه در مقر اکو برگزار شد، گفت: فناوری اطلاعات و ارتباطات از جمله مواردیست که توسعه آن تاثیر زیادی در روابط سیاسی، اقتصادی و ... جوامع داشته است و سازمان ملل متحد نیز با درک صحیح از این شرایط اقداماتی را برای شناخت تحقیق ها و فرصت ها انجام داده که جای تشکر دارد.

  وی با بیان اینکه امروز بیش از 70 درصد جرایم در کشورهای توسعه یافته و 40 درصد از جرایم در کشورهای در حال توسعه جنبه بین المللی و فراملی دارد، گفت: همین موضوع حاکی از این است که ما باید توجه ویژه ای به جرایم داشته باشیم و با همکاری کشورها به دنبال رفع آن برویم.

  جرایم سایبری هر دوازده ثانیه یک قربانی می گیرد
  وی با بیان اینکه در هر 12 ثانیه یک نفر قربانی جرایم سایبری در دنیا می شود، گفت: در سال 2013 برابر آمارهای بین المللی جرایم سایبری 100 و 13 میلیارد دلار به طور مستقیم به جامعه جهانی هزینه تحویل و متخلفین این جرایم 388 میلیارد دلار کسب کرده اند.

  میانگین 122 حمله سایبری موفق به هر سازمان
  به گزارش ایسنا، رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی با بیان اینکه در سال 2013 سازمان ها و شرکت ها به طور میانگین مورد 112 حمله سایبری موفق قرار گرفتند، خاطرنشان کرد: عده ای از سودجویان از این فضا برای درس و آموزش استفاده می کنند.

  هادیان فر با بیان اینکه آنچه که مردم از فضای وب می بینند تنها چهار درصد آن است، گفت: 96 درصد وب را لایه های زیرین تشکیل می دهد و سودجویان و مجرمان نیز در این لایه ها فعالیت می کنند.

  رئیس پلیس فتای ناجا با تاکید بر اینکه بدون همکاری کشورهای دیگر پیش بینی و پیگیری جرایم سایبری غیر ممکن خواهد بود، گفت: 50 درصد جرایم در سطح ملی است و مابقی آنها جرایم فراملی است که در صورت عدم همکاری کشورها برای کشف آنها شرایط بسیار سخت خواهد شد.

  وی با بیان اینکه امروز همه می دانند عقب ماندگی پلیس ها در حوزه جرایم سایبر بیشترین خطرات را برای کشورها به دنبال دارد، خاطر نشان کرد: با توجه به گستردگی جرایم سایبری اگر یک کشور از امکانات کافی برای برخورد با متخلفان بهره مند نباشد، فضای مجازی آنجا به بهشت متخلفان تبدیل خواهد شد.

  هادیان فر اعلام آمادگی کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری پیش تاز در منطقه در حوزه مبارزه با جرایم سایبری تجربیات خود را در اختیار سایر کشورها قرار دهد.

  وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه پلیس سایبری ایران، ارتقای احساس امنیت و ارتقای امنیت را برای خانواده ها می خواهد، گفت: افزایش خطرپذیری نیز دستاوردیست که پلیس فتا برای مجرمان فراهم کرده و امروز از زمان تاسیس پلیس فتا تاکنون قدرت کشف جرایم سایبری در کشورمان 65 درصد بوده است.

  هادیان فر اضافه کرد: با توجه به رشد و توسعه این جرایم باید سازمان های بین المللی اقدامات مناسبی را برای توسعه همکاری ها فراهم کنند.

  سازمان ملل اینترنت را مدیریت کند
  وی با اشاره به عزم پلیس ایران برای مبارزه با جرایم سازمان یافته پیشنهاد داد سازمان ملل متحد در قالب UNODC طرحی را صحن سازمان ملل ببرد و بر اساس آن پیشنهاد مدیریت اینترنت دنیا در قالب سازمان ملل را مطرح کند.

  هادیان فر اضافه کرد: امروز انحصار اینترنت جهان در اختیار ایالت متحده است و این کشور از این انحصار به عنوان ابزاری جاسوسی استفاده می کند که باید آنرا از دست امریکا خارج کرد.

  هادیان فر ایجاد منطقه بندی و انتخاب کشورهایی معین و پشتیبانی فنی و مالی از آنها را از دیگر پیشنهادات خود برای افزایش توان مبارزه با جرایم سایبر در کشورها دانست و گفت: با این شیوه می توان از عقب ماندگی های برخی از کشورها در حوزه جرایم سایبری جلوگیری کرد.

  وی همچنین خواستار ایجاد بستری ارتباطی برای کشورهای عضو UNODC شد و گفت: وجود چنین بستری امکان تبادل اطلاعات جرایم و مجرمان را فراهم می کند.

  رئیس پلیس فتای ناجا در پایان خواستار تدوین قوانین بین المللی برای مقابله با گروه های سازمان یافته در فضای مجازی شد و آنرا امری مهم خواند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28160117
اکنون :
134