جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 58976
  تاریخ انتشار : 18 شهریور 1393 14:11
  تعداد بازدید : 461

  دیده بان حقوق بشر:

  گروه های مسلح در لیبی مرتکب جرایم جنگی شده اند

  گروه های مسلح در لیبی مرتکب جرایم جنگی شده اند
  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، یک ائتلاف از گروه های شبه نظامی شهر غربی مصراته، طی عملیاتی به نام "عملیات فجر" دو هفته پیش توانست با بیرون کردن گروه رقیب، شهر طرابلس را تصرف کند.

  این وقایع بخشی از آشفتگی هایی است که پس از سقوط معمر قذافی این کشور تولید کننده نفت را احاطه کرده است.

  دیده بان حقوق بشر با اشاره به زندانی شدن برخی در این درگیری ها توسط دو گروه شبه نظامی که سرنوشتشان هنوز مشخص نیست، طی گزارشی اعلام کرد: این شبه نظامیان مردم را اسیر و غارت می کنند و اموال آنها را آتش زده در غیر این صورت نابود می کنند.

  دیده بان حقوق بشر در این بیانیه آورده است: شبه نظامیان لیبیایی، برای کنترل طرابلس، می جنگند و در مناطق محاصره شده اقدام به حمله علیه غیرنظامیان و دارایی های آنها می کنند که در برخی موارد دست به جنایات جنگی می زنند.

  قدرت های غربی وهمسایگان لیبی نگرانند که این کشور شمال آفریقا ممکن است با عدم توانایی اش در متوقف کردن شورشی های سابق علیه قذافی در سال 2011 که اکنون به یک جنگ داخلی تبدیل شده، به یک کشور ویران و ناکام تبدیل شود.

  یک دولت مرکزی ضعیف و پارلمان این کشور برای فرار از خشونت ها به شهر شرقی طبرق گریخته اند و اکنون یک قانونگذار مخالف در طرابلس مستقر است.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
27733075
اکنون :
44