جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63118
  تاریخ انتشار : 28 آبان 1393 13:4
  تعداد بازدید : 373

  مدیرکل آموزش قضات:

  برای جذب قاضی باید ظرفیتی معادل ظرفیت برنامه پنجم لحاظ شود

  مدیرکل آموزش قضات معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضاییه تاکید کرد که در برنامه ششم توسعه باید ظرفیتی معادل آنچه در برنامه پنجم برای جذب قاضی در نظر گرفته شده بود، پیش بینی شود.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام سیدتوحید عاملی مدیرکل آموزش قضات دادگستری در مراسم تحلیف کارآموزان قضایی با بیان اینکه جذب کادر قضایی یازده مرحله دارد، گفت: این یازده مرحله شامل مراحل تستی، تشریحی، مصاحبه علمی، تست روانشناسی، گزینش، کارآموزی، اختبار، مراسم تحلیف، مراسم تقسیم، صدور ابلاغ آزمایشی و اختبار و تبدیل آزمایشی به قطعی می شود.

  وی با بیان اینکه از دوره های کارآموزی سال 93، 806 نفر فارغ التحصیل خواهند شد، گفت: هم اکنون 1129 نفر کارآموز قضایی در هشت مرکز کارآموزی کشور مشغول گذراندن دوران کارآموزی هستند.

  مدیرکل آموزش قضات معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضاییه گفت: با طی شدن این دوره ها بیش از سه هزار و 500 نفر از ظرفیت چهار هزار نفری پیش بینی شده در برنامه پنجم توسعه تکمیل می شود و پیش بینی ما این است که لازم است در برنامه ششم نیز ظرفیتی معادل آنچه که در برنامه پنجم آمده بود پیش بینی شود تا از لحاظ نیروی انسانی مشکلی نداشته باشیم.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28160117
اکنون :
131